Zpravodajství

Jedenáct ostravských policistů zatčeno kvůli korupci!

Jedenáct ostravských policistů zatčeno kvůli korupci!

V ostravské policii zřejmě sloužili muži, kteří si chtěli přivydělat nepoctivým způsobem. V neděli odpoledne a v pondělí dopoledne bylo zadrženo deset policistů a jeden strážník. Údajně měli pobírat úplatky. Naší televizi informaci potvrdil ostravský státní zástupce Alois Dlouhý.

Zdroj: TV Nova

Policisté sloužili ve Vratimově. Strážník byl ze Šenova. Muži zákona fingovali udílení pokut, peníze z dopravních přestupků jim prý šly do kapes. Stejně si počínali při přestupcích podnapilých řidičů. Místo pokuty putovaly peníze od řidičů přímo ke zkorumpovaným policistům.

Policisté a strážník jsou podezřelí ze zneužití pravomoci veřejného činitele a přijímání úplatků. Pracovníci inspekce se případem začali zabývat i na základě podnětů ze strany občanů, kteří se s nezákonným postupem policistů setkali. Policisté z Vratimova si většinou o úplatek sami řekli. Strážníka šenovské městské policie brali jako člena hlídky. 

Už jsou mimo službu 

 Všichni policisté budou okamžitě postaveni mimo službu bez jakýchkoliv nároků na odstupné. Ve vratimovské policii tak nastává trochu kuriózní situace, protože výpověď dostane skoro polovina celého osazenstva služebny. Takže ředitelství ve Frýdku-Místku teď narychlo řeší, jak zajistit ve městě pořádek.

"Jsou to částky, které jdou do tisíců korun," řekl naší televizi ministr vnitra Ivan Langer. "V rámci reformy policie počítáme s rozšířením pravomocí inspekce ministra vnitra tak, aby mohla ještě lépe odhalovat takovéto praktiky," dodal ministr.

Zdroj: TV Nova

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz