Zpravodajství

VIDEO: Adamec zrežíroval i krájení dortu

VIDEO: Adamec zrežíroval i krájení dortu

Režisér Jiří Adamec je profesionál. Na křtu CD Slepá láska, kde se sešli tvůrci seriálu Pojišťovna štěstí, se jal zrežírovat společné krájení slavnostního dortu. "Ty jdi sem, ty udělej místo paní Jiráskové...," dirigoval své kolegy a ještě stačil rozdávat úsměvy do objektivů snímkuchtivých fotografů.


Ačkoli se na křtu CD Pavla Růžičky a Petra Dvořáka, kteří si říkají ORM, sešla řada herců oblíbeného seriálu, celý štáb měl ještě v pondělí soukromou dotočnou. Však je co slavit. První díl třetí premiérové řady Pojišťovny štěstí, který TV Nova odvysílala v pondělí, sledovalo rekordních 50,72% diváků cílové skupiny 15 - 54 let tou dobou u televizních obrazovek. Dvorní scenáristka seriálu Eva Papoušková přiznala, že je nervózní vždy, když startuje nová série. „Je to va bank a moc bych si přála, aby i ta třetí řada měla divácký úspěch jako série před ní."

Prosazuji herecké oplodňování
Do první klapky čtvrté série zbývá ještě měsíc, a tak má Eva Papoušková náročné období, protože v těchto dnech vzniká scénář k nové řadě. "Jsem ráda, když herci do scénáře zasahují, protože když s postavou žijete více jak 40 epizod, tak jste v té roli jako doma. A herci mě upozorňují na věci, které mně samotné nedocházejí, takže já velice prosazuji herecné oplodňování rolí," dodává autorka velkého televizního románu. 

Po Pojišťovně dětský Gott
Na albu, které se jmenuje podle nové pojišťovácké písně, tedy "Slepá láska", je kromě průřezu tvorby dua ORM také titulní hit "Den, kdy se vrátí láska" v podání Petra Koláře a Leony Machálkové. Obě písičky na křtu také zazněly naživo. ORMům zabere práce pro seriál dost času. Však kromě hudby ve svém studiu dělají seriálu kompletní zvukový mix a za dva roky pro Jiřího Adamce natočili kolem dvanácti set hudebních smyček. "Musíme si mezi Pojišťovnou udělat čas i na jiné projekty. Teď třeba dokončujeme desku pro Karla Gotta, která bude věnovaná dětem," načrtl mimoseriálové aktivity studia ORM skladatel Pavel Růžička.

A jak vlastně vzniká hudba do takového seriálu? "Když potřebuji píseň, tak přinesu ukázat, kam bych ji chtěl, pustím to Petrovi a Pavlovi, vysvětlím a řeknu proč," popisuje zrod Adamec. Po několika verzích se píše text, který se do poslední chvíle mění.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz