Zpravodajství

Bursík rozzlobil lidovce

Bursík rozzlobil lidovce

Lidovci se zlobí na předsedu zelených Bursíka. Vadí jim, jak nelichotivě o nich hovořil během nedělního jednání republikové rady strany. Bursík prohlásil, že KDU-ČSL jde vždycky jen o to získat fleky a rozdat je svým lidem. To se lidovců velmi dotklo. Předseda zelených je prý ale připraven se jim omluvit.

Zdroj: TV Nova

Bursík naznačil, že lidovcům jde jenom o politické pašalíky. "Mě to docela rozezlilo," řekl předseda KDU-ČSL Jiří Čunek.

Někteří lidovci dokonce Bursíkovi vmetli, že se snažil útokem na koaliční spojence odvést pozornost od šarvátek ve vlastní partaji.
Není divu, že Bursík v pondělí zařadil zpátečku.

"Snad je pochopitelné, že se jinak vyjadřujete na jednání a jinak na veřejnosti. Tam bych to neřekl," uvedl Bursík. Neopomněl si přitom postěžovat na zelené. "U nás je prachbídná politická kultura, že si někteří z nás nahrávají jednání a pak to poskytují novinářům," dodal.
Lidovcům je přesto ochoten se omluvit.

"Hlavně těm řadovým lidovcům bych se rád omluvil, nechtěl jsem je urazit," uvedl šéf zelených.

I tak se ale zdá, že vztahy zelených a lidovců hned tak přátelské nebudou. KDU-ČSL se pro změnu otřela o Dušana Lužného, kterého by zelení rádi viděli ministrem školství.

Určitě si v tuhle chvíli chceme nechat radit.

Kdy ale všechny koaliční strany kvůli volnému křeslu v resortu školství zasednou k jednomu stolu zatím není jasné.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz