Zpravodajství

Z BIS unikly tajné informace o agentech

Z BIS unikly tajné informace o agentech
Zdroj: TV Nova

Ty nejtajnější informace o akcích i agentech měly uniknout z ekonomického odboru Bezpečnostní informační služby. Na případ upozornil server Aktualne.cz. BIS ale tvrdí, že informace, kterými zpravodajská služba disponuje, jsou pod její kontrolou. Poslance přesto zpráva znepokojila a od ředitele BIS chtějí vysvětlení.

Miniaturní přijímač, mikrokamera, vypnutý telefon, který i tak umí odposlouchávat nebo tužka se zabudovaným mikrofonem - věci jako stvořené pro agenty BIS. S jejich pomocí mají sbírat citlivé důležité informace, Teď však sami čelí podezření, že o ně přišli.

BIS ale žádný únik tajných údajů nepotvrdila.

Nervozita je ale v BIS cítit - po pěti minutách natáčení ilustračních záběrů jejího sídla, nás kontrolovala policie. To se nám dřív nikdy nestalo.

Vynašeč neznámý

Zatím není jasné, kdo přesně tajné informace vynesl. S největší pravděpodobností to musel být některý s pracovníků služby.

Otázkou je ale to, jak daleko údaje unikly - jestli se skutečně dostaly až na veřejnost.

Podle našich informací může být případ starý až osm let. Do médií ho mohl pustit někdo z bývalých zaměstnanců BIS, který se chce službě pomstít. Poslanci teď chtějí vysvětlení od šéfa BIS Langa.

Parlamentní komise pro kontrolu BIS se bude případem zabývat příští týden, až se vrátí ředitel BIS ze zahraničí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz