Zpravodajství

Internet pomáhá policii v pátrání po pedofilovi

Internet pomáhá policii v pátrání po pedofilovi
Zdroj: TV Nova

Ke zcela výjimečnému způsobu při pátrání po neznámém pedofilovi přistoupila mezinárodní policejní organizace Interpol. Policisté žádají prostřednictvím internetu a médií světovou veřejnost o informace, které by je k nebezpečnému zločinci dovedly.

Muž zveřejnil na internetu postupně asi 200 fotografií, na kterých sexuálně zneužívá malé chlapce. Podle vyšetřovatelů byly snímky pořízeny zřejmě ve Vietnamu nebo v Kambodže, pravděpodobně v letech 2002 a tři. Před umístěním na internet pedofil snímky digitálně upravil tak, aby na nich nebylo možno rozeznat jeho obličej. Němečtí kriminalisté ale fotografie vrátili do původní podoby. Interpol pak po muži pátral ve všech 186 členských zemích.

"Několik let jsme se ho pokoušeli identifikovat, ale bez úspěchu. Chceme jeho brutální zločiny zastavit a jedinou cestou k tomu je najít ho a vyslechnout vyšetřovateli té země, kde žije," řekl důstojník Interpolu Anders Persson.

Policisté proto mužovy fotografie zveřejnili na webu Interpolu a požádali o pomoc při pátrání světovou veřejnost. Interpol provozuje už několik let databázi obsahující přes půl milionu pedofilně zaměřených fotografií, které se objevily na internetu. Policisté díky ní dodnes identifikovali a zachránili na 600 obětí pedofilů.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz