Zpravodajství

V Ústí hořel autobus MHD, cestující v šoku

V Ústí hořel autobus MHD, cestující v šoku
Zdroj: HZS

Cesta do práce bývá zpravidla každodenní rutinou. Jinak tomu ale bylo v úterý ráno v Ústí nad Labem. Nedaleko zámeckého parku v Ústí nad Labem - Trmicích tam začal hořet autobus MHD. Cestující podle slov mluvčího ústeckých hasičů stačili z hořícího stroje vystoupit.

"Dvacet cestujících v pořádku z autobusu vystoupilo," sdělil Marvan. Podle něj se hasičům podařilo požár uhasit o půl šesté ráno. Poruchu způsobila technická závada motoru. "Škoda byla předběžně odhadnuta na 10 tisíc korun," doplnil Marvan. Podle něj je to letos první nehoda podobného druhu v krajském městě.

Nebezpečné hlavní město

Více zkušeností s hořícími autobusy mají Pražané. Na konci září a na začátku října hořely hned tři autobusy pražské MHD. Linkový autobus pražských dopravních podniků začal při jízdě hořet 1. října vpodvečer v Praze 8. V tu chvíli v něm byly dvě desítky pasažérů.

Podobné případy se v autobusech MHD staly v polovině září. Počátkem minulého týdne začal hořet vůz linky 215 v ulici Novodvorská. I tehdy řidič stačil zastavit a všichni cestující v pořádku vystoupili. Požár pravděpodobně způsobila závada na elektroinstalaci. Škodu vyšetřovatel vyčíslil zhruba na 120 000 korun.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz