Zpravodajství

Opilec se třemi promile havaroval u kruhového objezdu

Opilec se třemi promile havaroval u kruhového objezdu
Zdroj: TV Nova

Česko je zemí alkoholu zaslíbenou. Přesto se nestává každý den, aby havaroval opilec za volantem se třemi promile alkoholu v krvi. V Mladé Boleslavi tam v neděli večer narazil 55letý opilec do octavie v blízkosti obchodního domu Baumax. Našemu serveru to sdělil mluvčí mladoboleslavských policistů Ladislav Mareš.

Řidič jel s Peugeotem 306 ve směru od Jičína," uvedl Mareš. Před kruhovým objezdem u Baumaxu nedodržel bezpečnou vzdálenost za octavií, do které zezadu narazil.

"Po nárazu přejel rovně přes kruhový objezd a zastavil až na středové části kruhového objezdu," řekl Mareš. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.
Policisté provedli dechovou zkoušku. Zjistili, že za volantem peugeotu seděl muž v náležitě podnapilém stavu. "Řidiči naměřili policisté 3,07 promile alkoholu v dechu," uvedl Mareš.

Policisté řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí řidiči vězení až na tři léta nebo zákaz činnosti. Případ ve zkráceném přípravném řízení šetří dopravní policisté v Mladé Boleslavi.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz