Zpravodajství

ČR protestuje kvůli brutálnímu napadení Češek v Chorvatsku

ČR protestuje kvůli brutálnímu napadení Češek v Chorvatsku
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo zahraničních věcí zaslalo Chorvatsku protestní nótu. Stalo se tak poté co chorvatský policejní prezident označil zářijové brutální napadení dvou Češek v Poreči jako zákonné. Ministerstvo zahraničních věcí je opačného názoru, zvláště poté co se ukázalo, že jedna z napadených musela být tři týdny hospitalizována a teď má značné psychické problémy.

I hrubé bezpráví se vám může stát v Chorvatsku, když způsobíte údajný dopravní přestupek. Takto surově byly na začátku září v Poreči policií zbity sestry Kateřina a Jiřina. Zatímco Jiřina dopadla celkem dobře, její sestra se psychicky zhroutila. Když si vzpomene na Chorvatsko, vždy pláče.

Paní Bauerová se od incidentu léčí v roudnické nemocnici. A její léčba prý bude během na dlouhou trať.

Dopis prezidentovi

Na základě záznamu z incidentu, který natočil náhodný svědek, Ministerstvo zahraničních věcí okamžitě zaslalo chorvatskému policejnímu prezidentovi dopis, aby neadekvátní zásah prošetřil. Odpověď? Prý nedošlo k pochybení.

Protože naše ministerstvo s výsledkem vyšetřování nesouhlasí, rozhodlo se pro ostrý krok.

A chorvatská policie? Ta raději českým novinářům hned zavěšuje telefony.

I když napadené sestry chtěly už dávno podat trestní oznámení na chorvatskou policii, zatím se tak nestalo a ani není jisté, kdy se tak stane. Čeští advokáti prý mají problém s chorvatským právem.
Češky tak teď hledají chorvatského právníka, který by se postavil celé policii. Což je obrovský problém.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz