Zpravodajství

VIDEO: Lidé májí strach ze žháře

VIDEO: Lidé májí strach ze žháře

Rozsáhlý požár zničil v noci na čtvrtek stoh slámy v Ponětovicích u Brna. Místní obyvatelé mají strach, že v okolí řádí žhář. Hasiči hlídkovali na místě celou noc, škody se pohybují v řádech desetitisíců.

Zdroj: TV Nova

První plameny zpozorovali zemědělci kolem sedmnácté hodiny. Na místě zasahovaly čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří ale místo požáru pouze zabezpečili. Sláma byla totiž natolik zasažena ohněm, že její hašení nemělo smysl. Podle prvních výsledků šetření založil požár buď někdo úmyslně, nebo vznikl z neopatrnosti. Na místě se údajně často scházela skupina teenagerů.

VIDEO: Žena zahynula při požáru

Zřejmě smrtí udušením skončil ve středu ráno život osmdesátileté ženy z Orlové při požáru domu. Tragédie se stala v bývalé hornické kolonii. Příčinou požáru by mohl být elektrický vařič, který měla žena zapnutý.

"Škoda je asi 300 000 korun," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Požár ohlásila hasičům krátce před 07:00 sousedka. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Orlové a Karviné a také dobrovolní hasiči z Orlové-Poruby. "I přes rychlý zásah hasičů shořela půlka dřevěného domku v bývalé hornické kolonii," uvedl Kůdela.

Stařenka se snažila ukrýt pod vanou

Plameny se podaří hasičům zkrotit po 15ti minutách. Jakmile se hasiči dostali do rodinného domku, našli tam tělo mrtvé ženy.

Když požár začal, žena byla v kuchyni a pravděpodobně se snažila ukrýt pod vanou. Před dusivým dýmem se jí, ale utéct nepodařilo. Požár navíc zničil konstrukci střechy, která se na stařenku zřítila.

Hasiči uvnitř domku našli zapnutý elektrický vařič, který byl pravděpodobně příčinou požáru.

Přesné příčiny požáru se stále ještě vyšetřují. Už teď je ale jasné, že se takzvaný finský domek bude muset zbourat.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz