Zpravodajství

Exekutor nechce odejít, i když byl odvolán

Exekutor nechce odejít, i když byl odvolán
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo spravedlnosti a Exekutorská komora varují před činností odvolaného znojemského exekutora - doktora Pavla Procházky. I když byl coby spolupachatel zpronevěry odsouzen a následně odvolán ministrem spravedlnosti, dál pověřuje své zaměstnance aby obcházeli dlužníky a provádí exekuce.

Jde prý o situaci, kterou tato země nepamatuje s tím, že reálně hrozí, že všechny úkony odvolaného exekutora budou zneplatněny.

„Pan doktor Váš vzkaz dostal, ale nebude s Vámi v této věci komunikovat." Takto dopadnete, když žádáte o rozhovor s odvolaným exekutorem Procházkou. Nekomunikuje, jeho fotku nikde nezískáte.

A ví proč!

I když 5. září převzal rozhodnutí ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, že byl odvolán, přesto po tomto datu dál prováděl exekuce.

Zatímco policie vše šetří, Exekutorská komora je vzteky bez sebe. Procházka podle komory odvolání popírá s odůvodněním, že mu rozhodnutí bylo doručeno nestandardní cestou. To ale ministerstvo spravedlnosti odmítá.

Procházka si ale postavil hlavu a rozeslal dopis svým zákazníkům, že pokračuje v práci.

„Současná situace je tedy taková, že nadále vykonávám svou funkci a doufám ve spravedlnost," řekl nám Procházka.

Ministerstvo kvůli kritické situaci rozeslalo dopis všem soudům v zemi s jasným varováním.

Ministerstvo spravedlnosti prověřuje také první stížnosti lidí na odvolaného exekutora, s tím, že výsledky by měly být známy do měsíce.

V případě, že bude jednoznačně prokázáno, že exekutor Procházka prováděl svou činnost i po svém odvolání, Ministerstvo spravedlnosti na něj podá trestní oznámení na základě kterého by mohl být okamžitě zadržen.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz