Zpravodajství

Pomohly reportáže TV Nova ve vyšetřování?

Naší televizi se ve středu podařilo natočit exkluzivní rozhovor s vyšetřovatelem, který prošetřuje podezřelý prodej technických služeb v Kolíně, na základě reportáží naší televize. O tom, že celý případ už má v rukou policie, jsme vás už informovali. O problému na radnici už ví i středočeský hejtman Bendl, který radnici vyzývá k rychlému vyřešení celé situace.

"Pokud se týká kauzy technických služeb a jejich prodeje, tak jsme to začali řešit na základě vaší televize," řekl vyšetřovatel Bohumil Manich, PČR Kolín.

Policie případ vyšetřuje už více než týden. Starosta prošetřování obchodu nejprve veřejně zapíral, poté však přiznal, že se o případ policie zajímá.

"To, že to vyšetřuje policie, je pro mě novinkou. Obdržel jsem i dopis, kde se policie žádá předložení nějakých dokladů," uvedl k případu starosta Kolína Jiří Buřič.

"Jednání z rady, výběrová řízení, na základě tohoto materiálu provedeme vyhodnocení, zda se jedná o trestní čin," dodal Manich.

Opoziční zastupitelé upozorňují na to, že jde o loupež za bílého dne, a nechali si i vypracovat analýzu. Ta říká, že město přijde přibližně o miliardu korun.

Starosta spolu s některými radními obchod obhajuje.

Už pozítří budou zastupitelé tady na radnici o prodeji technických služeb hlasovat. Pokud bude prodej schválen, opozice je rozhodnuta podat trestní oznámení jmenovitě na celé vedení radnice.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz