Zpravodajství

Policisté brali úplatky, svým kolegům přitížili!

Policisté brali úplatky, svým kolegům přitížili!

Policisté z Vratimova na Frýdecko-Místecku, kteří jsou podezřelí z braní úplatků, dostali okamžitou výpověď. Státní zástupce je bude stíhat na svobodě. Deset výpovědí najednou ale způsobilo velké problémy. Policejní oddělení ve městě teď funguje pouze v provizorním režimu a rychle shání posily. Braní úplatků se zkrátka nevyplatí nikomu.

Zdroj: TV Nova

Skoro sedmitisícový Vratimov se z policejního skandálu stále nemůže vzpamatovat. Pro místní obyvatele byla informace o zatčení úplatných policistů šokem.

„Celá situace mě zarazila, je to strašné číslo," řekl TV Nova místostarosta Ivo Kičmer.

Lidé navíc našemu redaktorovi při natáčení reportáže naznačovali, že policisté z místního oddělení ne vždy pracovali tak, jak by měli.

„Oni se jen vozí a nikoho nechytnou," řekl nám jeden z dotazovaných občanů.

Zatčení 10 policistů ale výrazně omezilo provoz celé služebny. Výpověď  totiž dostala rovná polovina členů pořádkové služby. Zbývající polovina policistů tak musí odsloužit více hodin.

Příští týden by měly do města dorazit posily z jiných útvarů, které by měly svým kolegům pomoci.

Potrestáno bude více lidí!

„Vedoucí byl přeřazen na méně zodpovědnou funkci," řekl nám mluvčí Policie ČR Frýdek Místek Ivan Žurovec.

O své místo přišel i městský strážník ze Šenova, který policistům půjčoval služební radar. Mezitím státní zástupkyně rozhodla, že všichni obvinění budou stíháni na svobodě.

„Není důvod, aby deset příslušníků z oddělení muselo do vazby," řekl k případu mluvčí Státního zastupitelství v Ostravě David Bartoš.

Úplatným policistům hrozí až pětileté vězení.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz