Zpravodajství

Policisté brali úplatky, svým kolegům přitížili!

Policisté brali úplatky, svým kolegům přitížili!

Policisté z Vratimova na Frýdecko-Místecku, kteří jsou podezřelí z braní úplatků, dostali okamžitou výpověď. Státní zástupce je bude stíhat na svobodě. Deset výpovědí najednou ale způsobilo velké problémy. Policejní oddělení ve městě teď funguje pouze v provizorním režimu a rychle shání posily. Braní úplatků se zkrátka nevyplatí nikomu.

Zdroj: TV Nova

Skoro sedmitisícový Vratimov se z policejního skandálu stále nemůže vzpamatovat. Pro místní obyvatele byla informace o zatčení úplatných policistů šokem.

„Celá situace mě zarazila, je to strašné číslo," řekl TV Nova místostarosta Ivo Kičmer.

Lidé navíc našemu redaktorovi při natáčení reportáže naznačovali, že policisté z místního oddělení ne vždy pracovali tak, jak by měli.

„Oni se jen vozí a nikoho nechytnou," řekl nám jeden z dotazovaných občanů.

Zatčení 10 policistů ale výrazně omezilo provoz celé služebny. Výpověď  totiž dostala rovná polovina členů pořádkové služby. Zbývající polovina policistů tak musí odsloužit více hodin.

Příští týden by měly do města dorazit posily z jiných útvarů, které by měly svým kolegům pomoci.

Potrestáno bude více lidí!

„Vedoucí byl přeřazen na méně zodpovědnou funkci," řekl nám mluvčí Policie ČR Frýdek Místek Ivan Žurovec.

O své místo přišel i městský strážník ze Šenova, který policistům půjčoval služební radar. Mezitím státní zástupkyně rozhodla, že všichni obvinění budou stíháni na svobodě.

„Není důvod, aby deset příslušníků z oddělení muselo do vazby," řekl k případu mluvčí Státního zastupitelství v Ostravě David Bartoš.

Úplatným policistům hrozí až pětileté vězení.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz