Zpravodajství

Sebevrah chtěl skočit z jeřábu, policie ho zachránila

Sebevrah chtěl skočit z jeřábu, policie ho zachránila
Zdroj: TV Nova

Zlínská policie si na své konto může připsat další zachráněný život. Jednomu z policistů se podařilo rozmluvil sebevražedný úmysl muži, který chtěl skočit z jeřábu. „Na linku 158 to zavolal sám sebevrah ve čtvrt na tři," informovala server Nova.cz mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

„Možná jsem udělal hloupost, ale vylezl jsem na jeřáb a chci skočit," to je část telefonátu, který ve čtvrtek patnáct minut po druhé hodině ráno vyslechli na lince 158 operační důstojníci.

Ve svém telefonátu se sebevrah přiznal, že vylezl na jeřáb, který stojí u rozestavěného obchodního střediska na náměstí Míru ve Zlíně. „Než operační důstojník stačil zjistit další podrobnosti, muž zavěsil,"dodala Bartíková.

Na místo okamžitě vyjely dvě hlídky

Jednomu z policistů se podařilo navázat se sebevrahem kontakt. Ani chvilku nezaváhal a vylezl za mužem nahoru, kde ho vyslechl a po necelé půl hodině ho přiměl slézt dolů.

„Muž byl asi v polovině jeřábu. Oslovil jsem ho ze země a požádal jsem ho, jestli smím za ním nahoru. Nakonec mi to dovolil. Donesl jsem mu cigarety," popisuje situaci policista - „hrdina" Milan Macourek.

„Třiačtyřicetiletý muž se přiznal, že se dostal do tíživé životní situace. Má finanční, rodinné i zdravotní problémy, které se rozhodl radikálně vyřešit sebevraždou. Policisté ho nakonec předali lékaři, který doporučil hospitalizaci na psychiatrii v Kroměříži," dále uvedla pro Nova.cz Bartíková.

Podle policie se nejedná o první případ

Náš hrdina už na svém kontě podobný úspěch, kdy někoho zachránil v krizové situaci má.

„Já nejsem přímo vyjednavač. U nás v pořádkové jednotce ale mají všichni policisté informace, jak se v takových situacích zachovat. A tohle je můj druhý úspěch. Letos jsme s kolegou zajistili muže, který chtěl skočit z jednadvacítky. Rozešla se s ním přítelkyně a on už nechtěl žít," dodal Macourek.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz