Zpravodajství

Vyzkoušela si stav beztíže

Vyzkoušela si stav beztíže
Zdroj: TV Nova

Kdo z nás by si nepřál aspoň naokamžik spatřit na vlastní oči vesmír. Kdo z nás by se tam nechtěl aslespoň na chvíli podívat. Česká studentka Veronika Šímová ze Stříbra sice vesmír nespatřila, může se však pyšnit tím, že mu byla blíž než její vrstevníci. Vyzkoušela si totiž stav beztíže! Úžasný a jedinečný zážitek, na který jen tak nezapomene!

Veronika Šímová gymnázistka ve Stříbře se jako jediná česká studentka zúčastnila v rámci doprovodného programu World Space Week 2007 (Světový kosmický týden) parabolického letu ZERO-G a vyzkoušela si tak pocity, které zažívají kosmonauté ve stavu beztíže.

Projektu připraveného u příležitosti 50.výročí kosmické éry lidstva se zúčastnilo devět studentů ze čtyř světadílů.

Česká kosmická kancelář nabídla mladým zájemcům o kosmonautiku a lety do vesmíru jedinečnou možnost vyzkoušet si stav beztíže! V rámci celosvětových akcí pořádaných u příležitosti 50.výročí kosmické éry lidstva, startu první umělé družice Země Sputnik, připravila společnost World Space Week Association (WSWA), organizátor

Světového kosmického týdne (World Space Week - WSW) pro mladé lidi z celého světa ve věku 15 -18 roků mimořádnou možnost, vyzkoušet si osobně krátkodobý stav beztíže při parabolickém letu organizovaném WSWA (technicky zajišťuje společnost Zero-G).

Let se uskutečnil ve Spojených státech jako součást slavnostního zahájení programu World Space Week 2007 dne 4.10.2007 ve středisku NASA v Houstonu. Před vlastním startem se vybraní účastníci zúčastnili přípravného semináře a navštívili i celosvětově známé středisko NASA.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz