Zpravodajství

Zima ukáže první drápky, mrznoucí mlhy zavaří řidičům

Kdo ještě neoprášil teplé zimní oblečení, měl by tak udělat o tomto víkendu. Meteorologové totiž předpovídají první sníh. Sice zatím jen na horách, kde má spadnout až 8 cm sněhu, nicméně o tom, že je zima za rohem není pochyb. Druhým dechem ale dodávají: na lyže to ještě nebude, příroda si chystá ještě poslední dávku tepla a babího léta.

Pokud plánujete víkendový výlet, nezapomeňte přibalit čepici a teplý svetr. Zejména pokud vyrážíte do hor. Den nás přivítá oblačnou oblohou a přeháňkami, do hor přinese první sníh.  "Teploty se tam budou klouzat okolo 3 stupňů pod nulou a sníh se tedy na chvíli udrží," řekla nám Dagmar Honsová. Lyže ale zatím nechejte v klidu, sníh se příliš dlouho neudrží.

"Napadne sice až 8 cm sněhu, sníh ale vlivem stoupajících teplot rychle roztaje," dodala meteoroložka.

V neděli to bude na cestách klouzat

Kdo chce vyrazit do přírody, měl by si výlet naplánovat na neděli. "Čekáme jasnou až skoro jasnou oblohu, den bude bez deště a teploty se budou klouzat mezi 8 a 12 stupněm," řekla nám Honsová.

"Ráno se ale teploty dostanou na dva stupně pod bod mrazu a musíme počítat s mrznoucími mlhami. Což není dobrá zpráva pro řidiče. Na cestách to bude klouzat a doporučujeme proto přezout gumy," varovala Dagmar Honsová.

Co se příštího týdne týče, můžete čepice zase schovat. "V pondělí nás sice čeká nejchladnější ráno tohoto týdne, teploty klesnou až na mínus 3 stupně, přes den ale sluníčko vyžene rtuť v teploměru až na 15 stupňů," říká meteoroložka. Slunce pak bude svítit minimálně do středy a teploty se místy vyšplhají až k 17 stupňům.

Ke konci týdne přibudou na obloze mraky, nic velkého z nich ale nehrozí, teploty se budou klouzat kolem 15 stupňů.

Aktuální předpověd počasí včetně videopředpovědí z jednotlivých krajů najdete zde

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz