Zpravodajství

Maskovaný policista se zbraní přepadával benzínky!

Maskovaný policista se zbraní přepadával benzínky!
Zdroj: TV Nova

Slouží spravedlnosti a lidem, měl by dohlížet na pořádek a řád, potírat zločin a chránit slabé. Místo toho přepadával a loupil. I takoví se najdou v řadách policie. Svědčí o tom případ z Písku.

Maskovaný a ozbrojený policista z Písku přepadl v noci na pátek čerpací stanici v Železné Rudě na Klatovsku. Podle Inspekce ministra vnitra, která ho dlouhodobě sledovala, je podezřelý, že se dopustil celkem šesti podobných přepadení.

Akce VOLF

"12. října 2007 byla ukončena akce Inspekce ministra vnitra pod krycím názvem „VOLF", při které byl v obci Železná Ruda bezprostředně po ozbrojeném loupežném přepadení se zbraní, zadržen policista služebně zařazený u jednoho oddělení OŘ PČR Písek," řekla serveru nova.cz mluvčí ministerstva vnitra Jana Malíková

"Policista, který nereagoval na výzvy zásahové jednotky, prorazil zátarasy a snažil se od pumpy ujet svých osobním autem. Přitom poškodil dvě služební vozidla. Policisté museli na ujíždějící auto vystřelit. Nikdo nebyl zraněn," doplnila k přepadení mluvčí.

Policistu delší dobu sledovala Inspekce ministra vnitra. Byl podezřelý ze série ozbrojených loupežných přepadení spáchaných v okresech Benešov, Pelhřimov, Příbram, Plzeň-jih a Klatovy.

"Podařilo se objasnit a zadokumentovat celkem šest případů ozbrojených loupežných přepadení. Šlo o benzinové čerpací stanice, banku a hernu, ze kterých je podezřelý," dodala Malíková. Policista byl předán státnímu zástupci a případ vyšetřuje Okresní státní zastupitelství pro Prahu - východ.

Langer se chlubí, chce přísný trest

Podle ministra vnitra Ivana Langra jde o velmi závažný případ, který je však ojedinělý. "Trest musí být nekompromisní, pokud takto závažnou činnost páchá policista, je to mimořádně alarmující. Naštěstí jde o velmi ojedinělý případ podobného charakteru," uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

Policista byl předán vyšetřujícímu státnímu zástupci Okresního státního zastupitelství pro Prahu východ. Případ je nadále v šetření Okresního státního zastupitelství pro Prahu východ.

Není to jediný případ

Podobný případ se v regionu stal vloni v srpnu. Přepadení benzinové stanice připravili dva policisté z dálničního oddělení v Ostrově u Stříbra. Inspekce ministra vnitra od komplice obou mužů dopředu věděla, co chystají, a zásahová jednotka je proto zadržela těsně před činem. Okresní soud v Tachově muže odsoudil k trestu 2,5 roku s podmíněným odkladem na čtyři roky. Na deset let jim zakázal činnost.

V říjnu 2005 vyloupil hernu v centru Znojma příslušník pořádkové policie z Brna. Obsluhu nejprve zasáhl elektrickým výbojem z paralyzéru. Pak na oběť namířil pistoli a vynutil si vydání hotovosti. Soud ho poslal do vězení na 3,5 roku.

V červnu 2004 vykradli policista pražské pořádkové jednotky a příslušník cizinecké a pohraniční policie v Železné Rudě obchod se stavebninami. Oba muži byli odsouzeni k podmíněným trestům. Dva měsíce předtím policista a celník přepadli vietnamského obchodníka v centru Domažlic. Vzali mu peníze a zboží za 481.000 korun. Oba muži byli odsouzeni k nepodmíněným trestům.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz