Zpravodajství

Žáci otrokovické základní školy se opili o přestávce

Takřka neuvěřitelný případ se stal na jedné otrokovické základní škole. Několik žáků z osmého ročníku se opilo během polední přestávky. Dvěma dětem naměřili policisté dokonce více než jednu promile alkoholu.

Svědci je viděli v šatně, jak se váleli opilí, motali se a zvraceli. Takový byl zážitek ze čtvrtečního odpoledne pro žáky otrokovické školy. Podle našich informací se kluci opili v nedalekém parku, kde našli láhev slivovice.

Poté, co ji vypili, vrátil se zpět do školy. A to jen krátce před odpoledním vyučováním. Pracovníci školy museli zavolat záchranku, protože hoši byli ve stavu, který se jim vůbec nelíbil.

Přes jedna promile v krvi

Nejvíc nadýchali dva chlapci 1,36 a 1,16 promile. To už je podle lékařů u mladistvých poměrně silná opilost. U dětí totiž podle odborníků nastupují nežádoucí účinky mnohem dřív i při menším množství alkoholu.

Záchranka proto oba mladíky převezla do zlínské nemocnice. Jeden z nich tam údajně ležel ještě v pátek. Podle odborníků je konzumace alkoholu pro tak mladý organismus velmi riziková. Je tady prý velká pravděpodobnost, že v pití budou pokračovat i v dospělém věku.

Vedení školy je rozhodnuto žáky potrestat. Za opilství dostanou nejspíš ředitelskou důtku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz