Zpravodajství

Žáci otrokovické základní školy se opili o přestávce

Takřka neuvěřitelný případ se stal na jedné otrokovické základní škole. Několik žáků z osmého ročníku se opilo během polední přestávky. Dvěma dětem naměřili policisté dokonce více než jednu promile alkoholu.

Svědci je viděli v šatně, jak se váleli opilí, motali se a zvraceli. Takový byl zážitek ze čtvrtečního odpoledne pro žáky otrokovické školy. Podle našich informací se kluci opili v nedalekém parku, kde našli láhev slivovice.

Poté, co ji vypili, vrátil se zpět do školy. A to jen krátce před odpoledním vyučováním. Pracovníci školy museli zavolat záchranku, protože hoši byli ve stavu, který se jim vůbec nelíbil.

Přes jedna promile v krvi

Nejvíc nadýchali dva chlapci 1,36 a 1,16 promile. To už je podle lékařů u mladistvých poměrně silná opilost. U dětí totiž podle odborníků nastupují nežádoucí účinky mnohem dřív i při menším množství alkoholu.

Záchranka proto oba mladíky převezla do zlínské nemocnice. Jeden z nich tam údajně ležel ještě v pátek. Podle odborníků je konzumace alkoholu pro tak mladý organismus velmi riziková. Je tady prý velká pravděpodobnost, že v pití budou pokračovat i v dospělém věku.

Vedení školy je rozhodnuto žáky potrestat. Za opilství dostanou nejspíš ředitelskou důtku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz