Zpravodajství

Pražský autobazar stále poškozuje klienty!

Autobazar M-car, o kterém vás naše televize před časem informovala, stále poškozuje své klienty a nevyplácí jim peníze za prodaná auta. Policii přibývají trestní oznámení a případem se už zabývá i Sdružení obrany spotřebitelů. Majitel, který tvrdil, že jde pouze o výjimečné případy ale zadržuje peníze i v dalších autobazarech.

Auto Černý most, M-car, nebo Tocar. Všechny spojuje stejná osoba- Tomáš Nápravník. V srpnu naší televizi tvrdil, že klientům peníze nevyplatil nedopatřením. Další klienti bez peněz tomu ale nevěří. Například pan Zalabák se už čtyři roky soudí o 640 tisíc za své prodané auto.

Podle smlouvy ale bazar reklamace vyřizovat neměl. Přesto novému majiteli auta vrátil kupní cenu. Pan Zalabák pak bez peněz v registru vozidel zjistil, že auto nebylo prodáno majiteli, jak tvrdil bazar, ale majitelce.

A znovu kvůli reklamaci nedostala své peníze ani paní Hlinková. Chybí jí už skoro rok dvě stě tisíc. Auto se přitom prodalo v prosinci. Hned po převodu je měla dostat. Nic takového se ale nestalo.

Nespokojených klientů přibývá

Vypadá to, že nespokojených klientů stále přibývá. Obracejí se na policii i na spotřebitelská sdružení na obranu spotřebitelů. Policie případy řeší jako zpronevěru a nevylučuje ani podání žaloby nebo výzvy ke zdržení se protiprávního jednání.

Sdružení obrany spotřebitelů vyzývá další poškozené klienty, aby se na něj obrátilo o pomoc.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Píše se na Deník.cz