Zpravodajství

Ve Spojených státech chtějí pátek bez emailů!

Mnoho lidí si u nás i ve světě už nedokáže představit život bez emailu - tedy elektronické pošty. Podle některých psychologů nás ale elektronická komunikace odtrhává od osobního jednání. V některých firmách ve Spojených státech se proto snaží od podobného způsobu komunikace upustit všude, kde to jen trochu jde.

Zatímco v roce 2000 poslali lidé po celém světě 15 miliard emailů, letos už jich odešlo bezmála sto miliard. Podle psychologů může elektronická komunikace i škodit. Podle nich staví bariéry mezi lidmi, mizí osobní kontakt, osobní setkání.

Pátek bez emailů

Ve Spojených státech proto plánují pátek bez e-mailů. Chtějí, aby jejich zaměstnanci udržovali alespoň jeden den v týdnu osobní kontakt.

Jak by to v praxi vypadalo v Česku? Čáru přes rozpočet bychom udělali i obchodníkům. Většinu objednávek vyřizují přes email.

Radost naopak neskrývali někteří politici. "Den bez emailu by byl nádherným dnem," řekl nám ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas.

Lidé by spolu měli hlavně mluvit

Do kurzu by se mohly vrátit i pohlednice. Schválně? Jak dlouho už jste nedostali nebo neposlali pohlednici?

Podle odborníků se dnes emailové komunikaci úplně vyhnout nejde. Přesto by spolu měli lidé především mluvit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz