Zpravodajství

Ženy zmeškaly let do Kodaně, na pražském nádraží nefungovala úschovna

Ženy zmeškaly let do Kodaně, na pražském nádraží nefungovala úschovna
Zdroj: TV Nova

Do naší redakce v sobotu telefonovaly desítky lidí, kteří uvázli na mezinárodním nádraží v Praze Holešovicích. Až do 16. hodin nemohli odcestovat lidé, kteří si do tamní úschovny uložili zavazadla. Zůstala totiž zavřená. Dveře se otevřely až po té co se o problém začala zajímat naše vaše televize. Škoda která vznikla některým cestujícím se přitom šplhá do desítek tisíc korun.

Úschovna zavazadel na nádraží Praha-Holešovice. Lidé, kteří si chtěli dnes vyzvednout zavazadla, měli smůlu. Paní Jílkové s kamarádkou dokonce kvůli úschovně uletělo letadlo. Chtěla letět do Kodaně, měla smůlu.

V zavazadlech, která si chtěla vyzvednout v sedm hodin, měly přitom i důležitější věci než oblečení. Je totiž diabetička.

Na dveřích úschovny, kterou provozuje soukromá firma, není uveden žádný kontakt. Jak přiznal vedoucí provozu nádraží, číslo na firmu nemá nikdo.

Firma provozující úschovnu ale zřejmě nepřijde jen o peníze, které vyplatí poškozeným. Vedení ČD totiž uvažuje o vypovězení nájemní smlouvy.

Téměř po devíti hodinách se paní Jílková dočkala zavazadel. Buhužel místo do Kodaně cestuje domů.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz