Zpravodajství

Do Dunaje se zřítilo letadlo, pohřešují se čtyři lidé

Záchranáři u města Spitz na severu Rakouska už druhý den pátrají po troskách malého letadla, které se zřítilo do Dunaje. Na jeho palubě byl pilot a žena se dvěma asi 10letými dětmi. Šance, že by někdo nehodu přežil jsou mizivé. Na místě v neděli natáčel i štáb naší televize.

Podle svědků se malé sportovní letadlo zachytilo o kabel lanovky u místního přívozu. Pilot už nedokázal stroj vyrovnat a zřítil se do vody. Na palubě kromě něj byla ještě žena se dvěma malými dětmi. Do pátrání po letadle se ještě včera večer pustilo na 50 záchranářů, nenašli ale více než pár menších částí stroje. V neděli do hledání vraku zapojili i další techniku.

Asi kilometrový úsek řeky mapuje speciální loď se sonarem, vytipovaná místa pak prohledávají potápěči.

Dunaj má v místě havárie hloubku kolem pěti metrů. Přestože letadlo spadlo téměř kolmo do vody, hledání v několik desítek metrů široké řece je velmi komplikované. Pokud by někdo havárii přežil, byl by to zázrak, říkají záchranáři.

Pátrání pravděpodobně bude pokračovat i v pondělí. Příčinu havárie ukáže další vyšetřování, všechno ale nasvědčuje tomu, že pilot letěl příliš nízko.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz