Zpravodajství

Pardubice ovládly dostihy, přijela i anglická princezna

Pardubice tento víkend ovládly dostihy. Konal se tam 117. ročník Velké Pardubické. Na dostihovou podívanou přišly tisíce diváků. Dostihy byly také ve znamení sázek a drahých klobouků. Velká pardubická ale byla výjimečná hlavně tím, že pozvání přijala i britská princezna Anna.

Jedna hodina po poledni. Letadlo se sedmapadesátiletou princeznou Annou přistálo na pardubickém letišti. Během okamžiku členka královské rodiny míří do hřebčína v Kladrubech a poté na pardubické závodiště.

Princezna Anna, druhorozené dítě královny Alžběty, si prohlédla dostihový areál . Miluje koně, dokonce má stále platnou jezdeckou licenci a dříve dokonce závodila v parkurovém skákání. Velká pardubická byla právě díky ní výjimečná - město zažilo dopraní kolaps.

Odlet do Prahy za Klausem

Z hlavní silnice mezi Pardubicemi a Chrudimí se stalo jedno velké parkoviště.

I závodní koně musí vypadat co nejlépe. Při úpravě hřívy se meze nekladly. Některý kůň má dredy, jiný zase copánky. Návštěvníci si musí své favority každopádně prohlednout, teprve pak se jede sázet.

Velká pardubická, to jsou také známé osobnosti, dobře oblečení lidí a hlavně dámy s drahými a vznešenými klobouky. Co kus to originál.
Princezna se na pardubickém závodišti zdržela jen několik hodin. Předala vítězi pohár, a poté odjela do Prahy.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz