Zpravodajství

Policisté provedli na Karlovarsku velkou kontrolu

Policisté provedli na Karlovarsku velkou kontrolu

Rozsáhlé kontroly provedli policisté o víkendu na Karlovarsku v rámci akce "úklid". Pátrali přitom po hledaných osobách, sledovali dodržování věkové hranice při podávání alkoholu a také hledali drogy. Celkem se akce zúčastnilo 35 policistů a pes.


Policisté kontrolované objekty tají, kvůli případnému úniku informací, do poslední chvíle. Jako první se vydávají na nádraží, kde kontrolují bezdomovce a podezřelé osoby. Tyto mladíky vyslýchali kvůli marihuaně a velkému množství léků, které měli u sebe. Jeden z nich přiznal, že je má na výrobu drog.

V předem vytipovené restauraci policisté nacházejí několik podnapilých mladistvých. Dechová zkouška alkohol potvrzuje. Dvě dívky a chlapce si odvádějí sociální pracovnice.

V garáži za městem policisty čeká překvapení. V jedné z nich nacházejí rádia, přehrávače a golfové hole. Nyní zjištují, zda věci nejsou kradené.

Policisté během akce odhalili 24 lidí mladších 18 let, kteří popíjeli. V Pšově jich našli hned 12 na jednom místě. Nejvíce nadýchal 16letý hoch, a to 1,5 promile. Vedení policie chce do konce roku podobnou akci provést minimálně ještě jednou.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz