Zpravodajství

Wintona potrápila horečka, už se cítí lépe

Wintona potrápila horečka, už se cítí lépe
Zdroj: TV Nova

Brit Nicholas Winton, který před válkou zachránil několik set československých židovských dětí, dostal v Praze minulý čtvrtek horečku, proto byl hospitalizován. Horečku zapříčinila zřejmě nějaká infekce. Winton dostal ve Všeobecné fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí antibiotika a udělalo se mu lépe.

Kvůli nemoci musel Winton přesunout svůj odlet domů. Podle dostupných informací je Winton na koronární jednotce 3. interní kliniky.

Není jasné, kdy bude propuštěn, Wintonova rodina si totiž nepřeje, aby média byla o jeho zdravotním stavu informována. Rodinu o hospitalizaci informovali zástupci britské ambasády.

Režisér Matej Mináč, který s Wintonem spolupracoval na dokumentu Síla lidskosti, řekl, že Winton je v pořádku. V nemocnici je prý pouze na rekonvalescenci.

"Ve svém věku potřebuje nabrat síly," dodal. Podle něj by mohl být Winton z nemocnice propuštěn možná v pondělí, možná do dvou tří dnů.

Winton přijel do Prahy minulou neděli, aby se zúčastnil konference Forum 2000.

Winton před válkou zachránil 669 československých židovských dětí tím, že zorganizoval vlakové transporty z Prahy do Británie.

Pro všechny děti musel zajistit od Němců povolení k výjezdu, od Britů povolení ke vstupu, přijetí v britské rodině a složit padesátilibrovou kauci. Winton za své činy byl několikrát vyznamenán a povýšen do rytířského stavu. Letos ho čeští studenti navrhli na Nobelu cenu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz