Zpravodajství

Fotbalové fanoušky v Německu pohlídají i čeští policisté

Fotbalové fanoušky v Německu pohlídají i čeští policisté

České fotbalové fanoušky budou v Německu na kvalifikačním zápase o postup na EURO 2008 znovu hlídat i čeští policisté. A to už zítra kdy, fotbalisté nastoupí k dalšímu kvalifikačnímu zápasu. V Mnichově se utkají s výběrem Německa.

Do Německa vyrazila speciální skupina několika desítek proškolených kriminalistů, kteří se specializují na agresivní fanoušky. Čeští policisté na fotbalové zápasy dohlížejí pravidelně už pátým rokem.

Pod jejich dozorem nejsou jen reprezentační utkání, ale i zápasy Ligy mistrů či poháru UEFA. Fanoušci se tak mohou při nepříjemnostech s policistou domluvit a případný problém vyřešit.

Na hranicích se zesílí kontroly

Západočeská pohraniční policie zesílí na výjezdu do Německa kontroly na hraničních přechodech kvůli kvalifikačnímu utkání mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje ve středu v Mnichově. Policie posílí služby na hranicích od úterý od 19:00.

Zesílené kontroly a služby kvůli případným problémovým fanouškům bude mít policie zejména na přechodech Železná Ruda, Folmava a Rozvadov. Je možné, že na některých místech se mohou dočasně tvořit menší fronty, řekla mluvčí západočeské cizinecké a pohraniční policie Helena Fajrajzlová.

Čeká se až 500 problémových fandů

"Podle vyjádření německé strany se počítá s účastí problémových fanoušků z České republiky, a to v počtu zhruba 300 až 500 osob," řekla. Podle ní jsou to zejména mladí fanoušci ve věku od 17 do 25 let, kteří jsou dosud bezúhonní, a proto nemají žádný zákaz vstupu na fotbalová utkání. Mnichovské policejní prezidium vyhodnotilo zápas jako utkání se zvýšeným rizikem.

Na kontrolách bude česká policie spolupracovat s německými a bavorskými kolegy. Vedle společných kontrol si budou policisté také vzájemně vyměňovat informace, neopominou ani kontroly na takzvané zelené hranici v okolí oficiálních přechodů.

"Podle zkušeností z minulosti došlo při podobných událostech k několika pokusům přejít státní hranici právě tímto způsobem," upozornila mluvčí.

Zvýšená opatření skončí ve čtvrtek v 19:00, po skončení zápasu se kontroly zaměří především na vjezd do Česka.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz