Zpravodajství

Kvůli chybě ministerstva budou školy bez internetu

Kvůli chybě ministerstva budou školy bez internetu
Zdroj: TV Nova

Až tři tisíce základních a středních škol zřejmě budou od prvního listopadu bez internetového připojení. Ministerstvo školství jim ho totiž nehradí už od začátku roku. Společnost Telefónica doposud školám internet poskytovala zdarma, teď už jí ale došla trpělivost. Školám už poslala dopis, že bezplatné připojení končí.

Internet se v dnešní době stává nepostradatelný i pro školní výuku. Učitelé ho využijí nejen při hodinách výpočetní techniky.

Projekt Státní a informační politiky ve vzdělávání, který měl školám internetové připojení zajistit, spustilo ministerstvo školství. Jenže kvůli škrtům v rozpočtu skončil poslední den roku 2006.

Poskytování těch služeb bylo bezesmluvní, faktury odcházely z ministerstva školství zpět.

Telefonica proto školám internet poskytuje už celých deset měsíců zdarma. Po ministerstvu bude chtít zaplatit alespoň prvního půl roku.

"My věříme že první půlrok 2007 bude pokryt dodatkem k rámcové smlouvě s ministerstvem školství," říkají zástupci Telefónici.

Zaplacení chce ministerstvo školství nechat na samotných školách, kterým prý pošle peníze z rezevního fondu. Jak si ale od listopadu téměř tři tisíce škol internet zařídí, nikdo neví.

Není to poprvé, co se plány ministerstva školství na připojení škol k internetu nepovedly. Projekt internet do škol zkrachoval před pěti lety.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz