Zpravodajství

Studená fronta: ochladí se o 15 stupňů, čekejte déšť i sníh!

Pro příznivce teplého a slunečného počasí nemají meteorologové dobré zprávy. Týden se láme ve své polovině a zlom máme čekat i na obloze. S babím létem je konec, už nás čeká zas jen zima a zamračená obloha.

Od čtvrtka už přibude mraků a do kabelky ke svačině rozhodně přibalte i deštník. Z nebe se spustí déšť, do hor dorazí sníh. "A sněžit bude i od středních poloh, zhruba od 500 m nad mořem," řekl serveru nova.cz meteorolog Tomáš Balcar.

Změny přijdou už v noci ze středy na čtvrtek. "Od západu se na nás žene studená fronta, v důsledku toho se rapidně ochladí, teploty klesnou až o 15 stupňů, přibude mraků i deště," doplnil Balcar.

Víkend ve znamení deště

Výhled od čtvrtka do soboty slibuje oblačnou oblohu, dešťové přeháňky v nížinách, místy se smísí se sněhem, na horách a od středních poloh bude sněžit naplno. "Sníh by se na horách mohl udežet, i když ho napadne jen pár centrimetrů. Na lyže to ale ještě zdaleka nebude," uvedl Balcar.

A bude se hodit teplé oblečení, rtuť v teploměru se totiž líně doplazí maximálně na 8 stupňů. "Spíš ale počítejme s teplotami mnohem nižšími, někde kolem 4 stupňů, na horách to bude pod bodem mrazu," řekl nám meteorolog.

"V neděli si alespoň trochu užijeme sluníčka i tepla. Čekáme oblačno až polojasno s teplotami od 8 do 12 stupňů," dodal Balcar.

Mlhy a nízké teploty potrápí řidiče hlavně po ránu

Nový týden pak žádné výrazné změny nepřinese. Podle Tomáše Balcara výhled do středy slibuje spíš oblačnou oblohu, déšť, od 800 m nad mořem a na horách sníh. Teploty nepřekročí 10 stupňů.

"Ráno musíme počítat s mlhami, a protože rána i noci budou chladné, komplikace se dají čekat na silnicích. Řidiči by měli být za volantem hlavně po ránu opatrní," dodal Balcar.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz