Zpravodajství

VIDEO: Poslanec Šeich řídil opilý, řidičák má zpět velmi rychle

VIDEO: Poslanec Šeich řídil opilý, řidičák má zpět velmi rychle

Poslanec ODS David Šeich už jezdí. Požádal o prominutí v půlce trestu. Podle našich informací jezdil opilý i předtím. Praxe, kdy se recidivistům promíjí tresty, se nelíbí některým politikům.

Zdroj: TV Nova

Noc z 22. na 23. listopadu 2006. V těchto místech poslance ODS Davida Šeicha zadržela hlídka městské policie. cítila z něj alkohol. Nadýchal 2,4 promile.

Nakonec musel zaplatit pokutu přes 40 tisíc korun a především- přišel o řidičák na 14 měsíců. Od chvíle, kdy opilého Davida Šeicha přistihla městská policie v brně neuplynulo ani 11 měsíců, on si ale už ve středu vesele jezdí do práce autem.

Bez řidičského průkazu byl dokonce ještě kratší dobu. Před vypršením trestu požádal o jeho prominutí. ve správním řízení to může udělat kdokoliv.

Věc má ale háček- mezi politiky se šušká o tom, že policisté opilého Davida Šeicha za volantem nechytili poprvé, takže by na něj měly být úřady přísnější. Když jsme se ho ptali my, reagoval vyhýbavě.

Podle opozice působí poněkud trpce nebo jako do nebe volající nehoráznost fakt, že právě Šeich je členem expertní komise, která chce zmírnit přísnost silničního zákona.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz