Zpravodajství

Odposlechy Kinského byly zrušeny

Právník Jaroslav Čapek, který zastupuje Františka Oldřicha Kinského ve středu uspěl se stížností na postup policie i českých soudů. Ústavní soudci nařídili zničit záznamy telefonních hovorů speciálního policejního týmu Majetek. Ten měl sledovat členy šlechtických rodů a při té příležitosti i jeho služební i soukromý telefon.

František Oldřich Kinský. Muž s typickými licousy už léta marně usiluje o vrácení rodového majetku.

Kinští o něj přišli na základě Benešových dekretů.

Celkem jde o několik miliard korun. Například i o palác na pražském Staroměstském náměstí. Ten se ale šlechtici získat nepodařilo.
Některé soudy naopak Kinský navzdory dekretům vyhrál. V roce 2004 získal například pozemek pana Řeháčka, který ho dostal v restituci.

Právě kvůli podobným kauzám byl založen speciální policejní tým. Ten měl v rámci vyšetřování sledovat i telefonní hovory právníka, který Kinského zastupuje. Ústavní soud dnes rozhodl, že neoprávněně.

Středeční vítězství v případu ale právníkovi Františka Kinského nestačí. A nestačí ani advokátní komoře, které je Čapek členem.

Zástupce advokátní komory doufá v to, že rozhodnutí soudu by mohlo v budoucnu pomoci zabránit dalšímu zneužívání odposlechů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz