Zpravodajství

Slovenská obchodní inspekce prý poškodila českého výrobce dětských kol

Slovenská obchodní inspekce prý poškodila českou firmu Ravo, která dodává dětská jízdní kola. Jedno z nich totiž zařadila do systému Rapex, který v Evropě varuje před nebezpečnými výrobky. Podle Rava to ale udělala neoprávněně. Firma se chce proto obrátit i na Evropskou komisi.

Vše se točí kolem tohoto dětského kola - Ravo Tygr blue. Slovenská
obchodní inspekce usoudila, že je nebezpečné, a tak ho zapsala na černou listinu mezinárodního systému Rapex.

Proč? Nebezpečí pádu, nebezpečí přicvaknutí části těla dítěte nebo oděvu a plus popíchání se na konci lanka. Jenže to podle firmy Ravo vůbec není pravda. Kolo bylo vyrobeno v roce2005 a tehdejším předpisům prý vyhovovalo.

Slovenská obchodní inspekce prý kolo posuzovala podle předpisů, které začaly platit až poté, co se objevilo na trhu. A to podle odborníků nemá v Evropě obdoby. Česká obchodní inspekce nebude výsledky kontrol Slovenské obchodní inspekce komentovat.

Kolo Ravo Tygr z roku 2005 už dnes na trhu není. Firma se údajně snaží se slovenskou obchodní inspekcí domluvit, ta prý ale zatím nereaguje.

Firma Ravo teď bude po Slovenské obchodní inspekci chtít, aby kolo z Rapexu stáhla. Pokud to neudělá, je Ravo připraveno vše řešit právní cestou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz