Zpravodajství

Záplavy v Kostarice: 18 mrtvých, vláda vyhlásila stav nouze!

Několik dní silných dešťů a sesuvy bahna v Kostarice způsobily smrt 18 lidí. V sousední Panamě vyvolaly lijáky chaos mezi lidmi a mnoho z nich připravily o domov. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na záchranáře.

Pod závalem bahna se ocitlo několik skromných domů ve městě Atenas západně od kostarického hlavního města. Záchranáři našli ve změti ruin a bahna 14 těl, která nejevils známky života. Bahno zavalilo obytnou čtvrť, kde žijí převážně rodiny chudých zemědělců.

Záplavy postihly také lázeňské středisko Parrita na Tichomořském pobřeží, kde se voda vylila z řek.

Voda odnesla osmiletou dívku

V Panamě se pohřešují dvě osoby a více než stovka přišla o přístřeší. Osmiletou dívenku odnesla voda, když se koupala v řece; druhá pohřešovaná osoba ve věku kolem osmdesáti let zmizela při práci na poli.

Tři desítky obětí si vyžádaly záplavy, které trvají již čtrnáct dní na Haiti.

Vláda vyhlásila stav nouze

Kvůli rozsáhlým záplavám následujícím po mnohadenních lijácích vyhlásila kostarická vláda na celém území stav nouze. Záplavy a sesuvy půdy si dosud vyžádaly 18 lidských životů a způsobily milionové hmotné škody.

Největší škody jsou registrovány především na dopravní infrastruktuře. Na severu a jihu země byla podle Gallarda zničena řada silnic a mostů.

Lijáky způsobily záplavy i v dalších středoamerických zemích Nikaragui a Panamě i na ostrovech v Karibiku.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz