Zpravodajství

Vrahové teenagerky dopadeni, pomohla TV Nova

Vrahové teenagerky dopadeni, pomohla TV Nova
Zdroj: TV Nova

Jistě si pamatujete na případ z Ostravy, který počátkem letošního srpna otřásl veřejností. V Bělském lese v katastru Ostravy - Svinova našel náhodný kolemjdoucí mrtvolu lidského těla ve značném stupni rozkladu. Byla zahrabaná v lese a kriminalisté si s případem dlouho nevěděli rady. Teprve reportáž v našich odpoledních televizních novinách přivedla vyšetřovatele na stopu pachatelů. Reportáž připravuje Pavel Navrátil.

Naše televize pomohla dopadnout dva mladíky důvodně podezřelé z vraždy 19leté dívky z Ostravy. Kriminalisté její mrtvolu objevili zahrabanou v lese a dlouho si s případem nevěděli rady. Teprve reportáž v našich odpoledních televizních novinách přivedla vyšetřovatele na stopu pachatelů.

Bylo 5. srpna. Policie prohledávala místo nálezu neznámé mrtvoly. Tělo mladé dívky zahrabané v lese nedaleko Ostravy objevil houbař. Přivedl ho sem nesnesitelný zápach. Tělo podle všeho leželo v zemi několik měsíců.

Policie měla od počátku podezření, že dívka zemřela násilnou smrtí. Stále ale neznala její totožnost. Jedinou stopou jsou kusy oblečení a výrazné šperky.

Pomoc přišla z Novy

Mezi nimi byl i prsten. V naší reportáži si ho všimla žena, která v něm poznala šperk své zmizelé dcery.

"K dopadení pachatelů přispěla zejména reportáž TV Nova, po které se přihlásili občané, kteří nám podali závažné informace, které vedli k dopadení pachatelů," řekla serveru nova.cz policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková

"V podstatě se jednalo o kosterní nález. Na místě byli i soudní znalci Ústavu soudního lékařství Ostrava, policisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz severomoravské policejní správy a další specialisté. Z ohledání vyplynulo, že se jedná o mrtvolu mladé ženy neznámé totožnosti," doplnila mluvčí.

Kriminalisté se pustili do pátrání

Speciální kriminální skupina se ihned pustila do vyšetřování a pátrání. Kriminalisté se nejprve zaměřili na zjištění příčiny smrti a totožnosti mrtvé ženy. "Díky rozsáhlému pátrání i za pomoci sdělovacích prostředků a spolupráce občanů se podařilo o patnáct dnů později totožnost oběti zjistit. Mrtvou dívkou byla dvacetiletá Petra Baloghová z Ostravy - Zábřehu," řekla našemu serveru mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Když kriminalisté rozluštili tuto hádanku, nezbytnou k dalšímu vyšetřování, pustili se do dalšího pátrání. To je nakonec dovedlo na stopu dvou mladých devatenáctiletých mužů z Ostravy.

Na stopě dvěma mladíkům

Na základě nashromážděných důkazů kriminalisté ve středu tyto dva mladé muže zadrželi a obvinili. Stíháni jsou pro trestný čin ublížení na zdraví. Oba už sedí v policejní cele s návrhem na vzetí do vazby. Zároveň oba využili svého práva nevypovídat.

Policisté zjistili, že dvojice ve večerních hodinách 15. června vylákala dívku do lesního porostu poblíž ulice Luční v Ostravě - Dubí. Tam ji napadli bodnořezným nástrojem do horní poloviny těla . Na následky poranění dívka na místě zemřela. "Z dosavadního šetření se jako motiv jednání jeví nevyřešené osobní rozpory," dodala Bednarčíková.

Hrozí jim až 15 let ve vězení nebo výjimečný trest.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz