Zpravodajství

VIDEO: Policisté mají nový paralyzér, vydává 50 tisíc voltů!

VIDEO: Policisté mají nový paralyzér, vydává 50 tisíc voltů!
Zdroj: TV Nova

Policie České republiky má novou účinnou zbraň. I když slovo zbraň policisté v tomto případě nemají moc rádi. Jedná se totiž o donucovací prostředek.

Taser X26. Nový účinný donucovací prostředek české policie. Nemá za úkol člověka zranit, ale znehybnit ho. A to maximálně na pět vteřin. Po tu dobu nemůže zasažený hýbat končetinami.

Taser má mnoho možností, jak ho použít. Jednak dokáže vystřelit elektrody až do dálky deset metrů. Pak stisknutím spouště dojde k elektrickému výboji. Ale je účinný i z bezprostřední blízkosti.

Ve Spojených státech se běžně používá. A to třeba na zneškodnění pachatele opásaného výbušninami, nebo například na únosce, který má v zajetí rukojmí.

Taser vydává výboj 50 tisíc voltů. Ale jen minimální množství ampérů. Proto je téměř neškodný. Pachatele znehybní pouze na dobu držení spouště.

Česká policie má ve výzbroji Taser X26 od letošního ledna. Od té doby ho policisté použili třikrát.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz