Zpravodajství

VIDEO: Výměna miminek: Zdravotní sestra byla u výslechu, dívky si hrály spolu

I ve čtvrtek bylo v kauze vyměněných miminek v třebíčské porodnici hodně živo. Policie si k prvnímu výslechu pozvala sestřičku, která za přepisování v dokumentaci dostala hodinovou výpověď.

Zajímavé to ve čtvrtek bylo také u rodičů malé Nikolky - Libora Broži a Jaroslavy Trojanové. Ti se dnes vůbec poprvé starali - o obě holčičky najednou.

A měli také důležitou návštěvu - hejtmana kraje Vysočina.

Před policejním oddělením v Moravských Budějovicích zastavil o půl desáté ráno stříbrný Hyundai a z něj k prvnímu výslechu míří už bývalá sestřička Alena s manželem. Po dvou hodinách už její muž odjíždí sám. Alenu policisté v utajení převážejí na jiné místo. U výslechu se jí prý ptali hlavně na to, jak to na oddělení probíhalo první dva dny po porodu.

Dívky si hrály spolu

Ve čtvrtek si poprvé holčičky spolu celé dopoledne hrály u Brožových.
Na starosti je totiž obě měla maminka Nikolky Jaroslava Trojanová.
K Brožovým se také vůbec poprvé vypravil hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil.

Ve čtvrtek také vyplulo na povrch, že problémy s lékařskou dokumentací v třebíčské nemocnici zřejmě nebyly ojedinělé.

I přesto ve čtvrtek lékaři, kteří si myslí že je oddělení vedeno dobře, přestali kvůli odvolání primáře dětského oddělení Jana Kozáka sloužit pohotovosti a lékařskou první pomoc. Na jak dlouho? To prý zatím nikdo neví.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz