Zpravodajství

Malému městečku se krutě vymstila návštěva královny

Malé městečko Romsey v britském hrabství Hampshire se nadýmalo pýchou, když si ho britská královna Elizabeth II. vybrala pro svou krátkou oficiální návštěvu během června tohoto roku. Cílem její návštěvy byla městská radnice. Ta dostala od královských úředníků seznam požadavků, které musely být bezpodmínečně splněny před královniným příjezdem. Výše nákladů vyplývající z nařízení však dostala místní radní do kolen.

Městská tajemnice Judith Gilesová si postěžovala, že kvůli královské návštěvě, která nakonec trvala jen tři hodiny, musela radnice vyměnit veškeré sanitární zařízení, což ji přišlo na 5 tisíc liber, tedy asi 200 000 korun. Královna pak toalety vůbec nepoužila.

"Vůbec jsme netušili, co taková královská návštěva obnáší. Když jsme zjistili, že do úprav budeme muset investovat 36 % našeho ročního rozpočtu, bylo už příliš pozdě návštěvu odvolat," uvedla Gilesová s tím, že dalších 17 tisíc liber stála bezpečnostní agentura, 10 tisíc liber pronajmutí zábran, 6 tisíc liber přesčasy zaměstnanců a úklid radnice a 600 liber svačiny pro členy bezpečnostní služby. Ochuzený městský rozpočet se odrazí na zvýšení daní místních obyvatel, takže je pravděpodobné, že podruhé už královnu do Romsey nejspíš nepozvou.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz