Zpravodajství

VIDEO: Záznam debaty o chobotnici na TV Nova

VIDEO: Záznam debaty o chobotnici na TV Nova

Pražský primátor Pavel Bém chce iniciovat vznik komise, která by se zabývala dalším osudem Národní knihovny architekta Jana Kaplického. Oba dva se v diskusním pořadu naší televize shodli, že takzvaná Chobotnice by v Praze stát měla.


Primátor několikrát zopakoval, že hlavní překážkou toho, aby budova stála na původně zamýšleném místě na Letné, je pozemek.

 

Proto, aby na Letné knihovna stála, by museli změnu v územním plánu odsouhlasit pražští zastupitelé - a to se podle primátora pravděpodobně nestane. Kde nakonec budova bude, by měla rozhodnout komise odborníků a politiků.

Zdroj: TV Nova

Skoro 70 procent diváků chce chobotnici

Architekt Kaplický připustil, že pokud by měl být problém ve vzhledu knihovny, je ochotný diskutovat o barvě či některých jiných změnách.

 

Primátor chce příští týden předložit řediteli Národní knihovny Vlastimilu Ježkovi seznam konkrétních míst. Hovoří se o Strahově, Pankráci, Proseku, Letňanech nebo Stodůlkách. Diváci, kteří hlasovali prostřednictvím SMS zpráv, se ve většině hlasů (69 procent)vyjádřili pro stavbu knihovny na Letné.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz