Zpravodajství

Podřezal nevěrnou manželku, dostal deset let

Buď budeš moje, nebo budeš mrtvá - tak by se dalo popsat myšlení třiatřicetiletého Radka Chaloupky, který nožem zavraždil svou o tři roky mladší ženu. Ta se s ním chtěla nechat rozvést a dlouhou dobu udržovala vztah s jiným mužem. Chaloupka ženu zavraždil přesto, že byl náchodským okresním soudem vykázán kvůli domácímu násilí na měsíc ze společné domácnosti.

Žárlivý manžel Chaloupka si nedokázal představit, že by jeho žena žila s jiným mužem. Proto ji při hádce několikrát bodl a podřezal jí hrdlo.

Krajský soud v Hradci Králové jej poslal na deset let do vězení. Brutální vražda se stala v červnu v Broumově na Náchodsku.  

Vrah ženu týral

Již dříve byl ze stejného důvodu vykázán z domu na deset dnů.
Chaloupka byl kvůli údajnému psychickému týrání své ženy, se kterou má dvě děti, potrestán náchodským soudem podmíněně odloženým trestem osmi měsíců odnětí svobody.

"Muž na manželku zaútočil v době, kdy měl soudem zakázaný přístup do domu. Obžalovaný však na manželku počkal před domem a na zahradě ji po krátké hádce napadl nožem," popsal útok státní zástupce Milan Vacek. Obžalovaný se před soudem hájil, že ženu netýral, pouze nesouhlasil s tím, že chce jejich manželství opustit kvůli jinému vztahu.

Institut vykázání kvůli domácímu násilí platí v České republice od ledna, celkem bylo vykázáno přes 660 osob. V některých případech však nová možnost týraným ženám nepomohla.

"Otočila se a šla pryč." Pak ji zabil

Například Krajský soud v Brně před několika dny odsoudil k 12,5 rokům vězení Syřana Mohameda Faheda, který svou partnerku nožem zavraždil poté, co byl policií opakovaně vykázán pro podezření z domácího násilí z bytu družky. Také Fahed před soudem tvrdil, že své někdejší partnerce před vražedným útokem nikdy neublížil.

Páteční rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové dosud není pravomocný, účastníci řízení si ponechali lhůtu na odvolání. Soud Chaloupkovi uložil, aby pozůstalým po zavražděné ženě zaplatil necelý milion korun.

"Obžalovaný ženu napadl takovým způsobem, že jí nedal šanci na přežití," řekl soudce při vynášení rozsudku. Podle spisu obžalovaný svou ženu nejméně dvanáctkrát bodl nožem a poté jí prořízl hrdlo.

"Poškozená na místě zemřela na následky rozsáhlého zevního a vnitřního krvácení," uvedl státní zástupce Milan Vacek.
Chaloupka po vraždě z místa činu utekl a několik dní se skrýval v nedalekém seníku, kde ho zadržela policie. Chaloupka se k činu před soudem doznal, vlastní útok však nedokázal přesně popsat.

"Ona se jen otočila a šla pryč, vyhrožovala mi, že zavolá policii, a pak už si nepamatuji, co se dělo," řekl obžalovaný, který si údajně chtěl s manželkou jen promluvit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz