Zpravodajství

Pomůže DNA policii najít vraha?

Pomůže DNA policii najít vraha?
Zdroj: TV Nova

Stovky mladíků ze Šternberka musí na odběr slin. Policie chce konečně vyřešit dva roky starou vraždu mladé prodavačky. Doufá, že by podle DNA mohla přijít na stopu brutálního vraha.

Do obchodu vstupuje muž v dlouhých tmavých kalhotách a světlém tričku - s jasným úmyslem zabít. Asi po třiceti minutách odchází a zanechává za sebou krvavou spoušť. Tělo pobodané a znásilněné ženy našel až po dvou hodinách její přítel...

Vražda se stala v bývalé videopůjčovně v centru Šternberka.

A kriminalisté více než dva roky marně pátrají po brutálním vrahovi. Lidé z města prý mají stále strach, že zaútočí znovu. Policisté se proto rozhodli vsadit vše na testy DNA. Prověří jimi více než tisícovku mužů z města.

„Do současné doby bylo odebráno několik stovek vzorků," řekl vyšetřovatel Martin Nasswettr.

Podobné testy policisté prováděli už krátce po vraždě - ale bez úspěchu. Kriminalisté doufají, že tentokrát budou mít více štěstí. Zároveň opět žádají veřejnost o pomoc.

Moderní metodu srovnávání DNA používají policisté úspěšně už víc než deset roků. Z posledních let je asi nejznámější případ třináctileté Báry z Kmetiněvsi na Klatovsku. Právě test DNA pomohl kriminalistům usvěčit stejně starého chlapce, který ji zavraždil a pohlavně zneužil. Nedávno tato metoda také dokázala záměnu dvou novorozenců v třebíčské porodnici.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz