Zpravodajství

Na Náchodsku hořel autobus

Na Náchodsku hořel autobus
Zdroj: TV Nova

V sobotu ráno zasahovali hasiči u požáru linkového autobusu mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují. "Plameny zachvátily motorovou část vozidla, nikdo z přibližně 40 cestujících nebyl zraněn," řekl operační důstojník náchodských hasičů.

"Všichni cestující vystoupili z autobusu a jsou v pořádku. Proč začalo v motoru autobusu hořet bude předmětem šetření, zatím není stanovena ani výše škody," řekl hasič.

Za poslední měsíce je to v České republice několikátý požár autobusu. Například 9. října v Ústí nad Labem - Trmicích začal hořet autobus MHD, při požáru nebyl zraněn nikdo z cestujících, příčinou byla zřejmě technická závada.

Vozy ústecké MHD měly s ohněm problém již loni, kdy koncem srpna shořel před zoologickou zahradou trolejbus. Všem zhruba 50 cestujícím se podařilo vystoupit, nikdo nebyl zraněn.

Autobusy hořely i v Praze

Ústecký primátor Jan Kubata tehdy zdůraznil, že to byla ojedinělá událost, kterou podle něj historie ústecké městské hromadné dopravy nepamatuje. Po události následovala mimořádná technická kontrola 52 trolejbusů starších deseti let, kterou nařídil Kubata. Z kontroly vyplynulo, že jsou ústecké trolejbusy bez závad.

 

Podobné případy se staly i minulý měsíc v pražské městské hromadné dopravě. V polovině září tam hořel autobus pravděpodobně z důvodu závady na elektroinstalaci. Na konci měsíce shořel nízkopodlažní autobus v Horňátecké ulici v Praze - Kobylisích. V obou případech se nikomu z cestujících nic nestalo, protože stačili vystoupit.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz