Zpravodajství

Udělali jste přestupek? Podívejte se na internet

Udělali jste přestupek? Podívejte se na internet
Zdroj: TV Nova

Pražská radnice spustila kontrolu dopravních přestupků přes internet. Pražští řidiči si tak jako první v republice mohou zkontrolovat, kde na území Prahy udělali přestupek a kolik jim za něj hrozí bodů. Systém je zatím určen jen pro jednotlivé osoby a podmínkou je mít čipovou kartu.

Praha revoluční, tak by se dal nazvat projekt, který radnice spustila. Jako první totiž umožnila řidičům kontrolu bodů na internetu.

K přihlášení do systému potřebuje řidič čipovou kartu a čtečku. Obojí bezplatně získá ihned poté, co zaregistruje sebe a své auto na přepážce magistrátu. Potom už si může pomocí počítače a pinu, který zná jen on, jednoduše ověřit, jaké přestupky má na triku.

Řidiči si mohou ale zkontrolovat jen to, kolik bodů jim hrozí. Ověřit si, kolik už jich ztratili a jaký je jejich aktuální bodový stav, systém neumožňuje. Přijít s tím chce ale ministerstvo dopravy.

Novinka pražské radnice je ojedinělá. Všude jinde se řidiči o spáchaných přestupcích dozví až na úřadě. Pražský magistrát na projektu dál pracuje. Kromě jednotlivců mají mít přístup do systému brzy i firmy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz