Zpravodajství

Pozor na důvěrná data v mobilu, můžete o ně přijít

Pozor na důvěrná data v mobilu, můžete o ně přijít
Zdroj: TV Nova

Teď by měli zpozornět všichni ti, kdo používají starší typy mobilních telefonů. Máme pro vás totiž důkaz, že z některých typů mobilů je možné z deseti až patnáctiti metrů vykrást veškerá data, například telefonní čísla či důvěrné smsky. V reportáži z Televizních novin se také dozvíte, jak proti tomu svůj mobil zabezpečit.

Pan Henry je fanoušek mobilní techniky. Na internetu našel informace o tom, jak získat z některých mobilů jiných lidí důvěrné informace.

"Daj se stáhnout telefonní seznamy, smsky, dají se naimplementovat do těch cizích telefonů nový telefonní čísla nebo přesměrování hovorů," řekl pan Henry.

Jako důkaz nám to předvedl přímo na ulici. Během necelé minuty z našeho služebního mobilu stáhl všecha telefonní čísla.

"U některých mobilů ani si nemusí být vědom, že se mu tam něco děje a potom, co to skončí, tak nemá žádnou stopu, že se něco dělo," dodal pan Henry.

Policie přiznává, že o těchto praktikách ví.

"Odčerpat data z mobilního telefonu je technicky možné, policie má poznatky o tom, že k tomu v reálu dochází," řekla pro TV Nova Petra Srnková, mluvčí Policejního prezidia.

Za určitých okolností lze data vytáhnout z těchto typů mobilních telefonů. Podle firmy Nokia i Sony Ericsson ale existuje snadné řešení, jak tomu zabránit :

První možností je v mobilu používat technologii bluetooth v režimu "skrytý" -což je vysvětleno v návodu. Druhou možností je upgrade softwaru.

Podle firmy Nokia jde o čtyři roky starý případ. Policejní prezidium hříšníky, kteří by chtěli vykrádat tajně data z mobilů jiných osob důrazně varují. Jde o trestný čin, za který hrozí až pětileté vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz