Zpravodajství

Policie chytila lupiče. Přepadával banky a sázkové kanceláře

Policie chytila lupiče. Přepadával banky a sázkové kanceláře
Zdroj: TV Nova

Policie zadržela lupiče, který má od letošního května na svědomí přepadení dvou bank a několika sázkových kanceláří. Dosud netrestaný muž prý začal loupit kvůli velkým dluhům, které nadělal. Teď už je za mřížemi, kde zůstane možná až osm let.


Lupič chodil do bank a sázkových kanceláří s pistolí. Ta byla dostatečným důvodem k tomu, aby dostal to, co chtěl. Možná by loupil dodnes, ale jeho poslední akce, kdy měl poprvé na hlavě místo kšiltovky kuklu, nevyšla.

Lupiče zadrželi policisté z pohotovostní motorizované jednotky někde v těchto místech, před pražským Barrandovským mostem chvíli poté, co muž přepadl sázkovou kancelář.

Zdroj: TV Nova

Na rukou muže zaklapla policejní pouta. Ke všem dalším přepadením se kriminalistům bez jakýchkoli vytáček přiznal.

Obviněný uvedl jako důvod tohoto páchání trestných činů finanční tíseň a značné dluhy.

Lupič se na přepadení vydával jako dosud netrestaný - k loupežím nejdříve používal maketu pistole - ve dvou případech ale přezbrojil na zbraň plynovou.

Policie ho obvinila dohromady ze čtyř trestných činů - přepadení dvou sázkových kanceláří a dvou peněžních ústavů - všechno to bylo se zbraní.

Lupič je v současné době ve vyšetřovací vazbě a čeká ho soud, ten by měl proběhnout během několika měsíců.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz