Zpravodajství

Kvůli zbitým Češkám hrozí poslanec vetem vstupu Chorvatska do EU

Kvůli zbitým Češkám hrozí poslanec vetem vstupu Chorvatska do EU
Zdroj: TV Nova

Případ dvou zbitých českých turistek chorvatskými policisty v Poreči nabírá na obrátkách. Poté, co chorvatská policie přestala s naší zemí komunikovat, se do případu vložil místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Tomáš Dub. A nešetří tvrdými výroky. Pokud prý Chorvatsko nepotrestá agresivní policisty, bude Dub usilovat o to, aby tato země nebyla přijata do Evropské unie a NATO.

Navíc by podle něj mohli být občané České republiky před cestami do Chorvatska varováni.

Takto skončila dovolená pro Jiřinu a Kateřinu, když se prý dopustily v chorvatské Poreči dopravního přestupku. Následky jsou tragické hlavně pro Jiřinu. Před dovolenou to byla žena plná energie, po návratu?

Ministerstvo zahraničních věcí okamžitě napsalo ostrou nótu. Když přišla od chorvatské policie odpověď, že zásah byl v pořádku, zástupci ministerstva se chtěli sejít s policií a vyříkat si to z očí do očí.

Chování chorvatské policie rozzlobilo i místopředsedu zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Tomáše Duba. Ten už napsal interpelaci na ministra zahraničí.

Místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Tomáš Dub teď vyzve všechny politické strany, aby společně vytvořily tlak na Chorvatsko, po kterém budou žádat potrestání všech policistů, kteří jsou zodpovědní za zbití dvou Češek.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz