Zpravodajství

Tatu už chroupe jablka, z trusu konečně půjde určit pohlaví

Tatu už chroupe jablka, z trusu konečně půjde určit pohlaví
Zdroj: TV Nova

Nejmladší a v současné době u nás i nejpopulárnější gorilí mládě Tatu už nepije pouze mateřské gorilí mléko. S chutí se pustilo do tuhé stravy. Zdánlivě nedůležitá informace má ale pro ošetřovatele mimořádný význam. Díky tuhé stravě má totiž konečně Tatu i tuhý trus. A právě z takového trusu jsou testy DNA při odhalování pohlaví přesnější.

Gorilí mládě Tatu ještě donedávna holdovalo pouze gorilímu mléku. Po
necelých pěti měsících ale přišlo na to, že jsou na světě i jiné dobroty. Banány a hroznové víno, to je pane bašta. A nadšení jsou i ošetřovatelé.

"Tak ten bobek už je konečně tužší, narozdíl od toho předtím:, co jsme odebírali, tak to byla kaše a laboratoř nám to bohužel vždycky vrátila, že to z toho nejde udělat," řekl nám ošetřovatel goril Marek žďárský.

"Já osobně si myslím, že je to kluk, ale samozřejmě nelze vyloučit, že nás to překvapí. Už jsem se zmýlil, tohle samý jsem tvrdil při Moje, že je to kluk a byla to holka," říká Žďárský.

Nejspolehlivější testy DNA se provádějí z krve. To ale znamená gorilu uspat a v případě mláděte to znamená i odloučení od matky. Takový drastický krok se ale používá pouze v případě, že je gorila velmi vážně nemocná.

Výsledek testu DNA obdrží zoo zhruba za 14 dní. Poté o něm bude informovat Evropského koordinátora chovu goril, který určí,kam bude Tatu za pár let přemístěn.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz