Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Mladík skočil u Muzea pod metro, linka C nejezdila

EXKLUZIVNĚ: Mladík skočil u Muzea pod metro, linka C nejezdila
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Krátce před půl sedmou se zastavil provoz v pražském metru na trase C. Ve stanici Muzeum tam krátce před půl sedmou večer skočila jedna osoba pod rozjetou soupravu metra. Našemu serveru to sdělila mluvčí pražských policistů Eva Miklíková.

"Mohu potvrdit, že provoz na lince C je od té doby přerušen," uvedla policistka. Podle ní skočil muž pod metro ve směru na Kobylisy.  Informaci o skoku člověka pod metro našemu serveru potvrdila bez bližších podrobností i mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová. Podle mluvčí zatím nejsou informace o zdravotním stavu oběti nehody. Pravděpodobně ale zemřela," dodala mluvčí.

"V 19:10 hodin se hasičům podařilo vyprostit muže, přibližného stáří 20 let, byl mrtvý. Muž spadl pod druhou a třetí soupravu," dodala Miklíková.

Mluvčí pražské policie také nevyloučila, že muž spáchal sebevraždu. "Příčiny neštěstí se ale stále vyšetřují, není jisté, zda pod soupravu skočil, spadl, zjišťujeme i přítomnost alkoholu," řekla nám mluvčí.

"Chtěla jsem jet metrem do centra, ale ze stanice Kačerov jsem se nedostala, metro nejelo," řekla našemu serveru jedna z cestujících.

Doprava je na trase C stále přerušená, náhradní dopravu mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání zajišťují autobusy. Podle Miklíkové bude provoz na lince C obnoven do 15 minut.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz