Zpravodajství

Kauza firmy E-call pokračuje!

Kauza firmy E-call Czech, která slibovala pomáhat motoristům v nouzi a náhle zmizela ze svého sídla, má pokračování. Společnost slibující napojení na záchranný systém Evropské unie byla totiž i s dluhy převedena na neznámého občana Bulharska. Právníci začínají mluvit o promyšleném plánu, jak se zbavit nepohodlných dlužníků.

Tak se zachovala firma slibující zachraňovat životy motoristů. Zůstaly milionové dluhy. Ty bude těžké vymáhat. Společnost byla v minulých dnech i se závazky převedena na občana Bulharska, který není k zastižení.

Některým právníkům to připomíná divoká devadesátá léta, kdy to byl naprosto běžný způsob tunelování bank a zametání stop.

Ředitel firmy E-call Czech Ludvík Mendrala ještě nedávno mluvil o velkolepých plánech a napojení na celoevropský záchranný systém. Ani Mendrala ale už ve společnosti není. Je ve vedení jiného podniku, dělá téměř to samé a má i stejné telefonní číslo jako zadlužená firma. Nicméně nekomunikuje.

Řada společností, kde Mendrala působil, je v konkurzu nebo v likvidaci. Na svém kontě měl i exekuci.

Systém pomoci motoristům E-call funguje v Evropě na principu těchto zařízení v autě. To se aktivuje při nehodě.

Ministerstvo vnitra říká, že v Česku zatím systém napojený na linku záchranářů fungovat nemůže. Firma E-call Czech se přesto linkou 112
zaštiťovala.

U nás má systém začít fungovat nejprve v roce 2010.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz