Zpravodajství

Opičáci zabili zástupce starosty Dillí

Zástupce starosty indického hlavního města zemřel v neděli poté, co ho napadla tlupa divokých opic. Pan Bajwa utrpěl těžká zranění, když spadl z terasy v prvním patře svého domu během potyčky s hordou rozdivočelých opic. Krátce poté zemřel.

Město se už dlouho snaží najít způsob, jak se s opicemi vypořádat. Jeden z nejprosazovanějších návrhů byl vycvičit tlupy větších a agresivnějších opic langurů, aby lovily menší skupiny makaků rhezus. Město dokonce zaměstnalo profesionální chytače, kteří se snaží makaky lovit do klecí a odvážet zpět do lesa. Problém ale přetrvává. Zabíjení opic je totiž pro hinduisty nepřijatelné, protože pro ně jsou makakové ztělesněním opičího boha Hanumana. Kromě toho, jak uvádí BBC, město také dál a dál postupuje na území, kde makakové odjakživa žili, takže ti se vlastně zoufalým bojem snaží jen ubránit své odvěké teritorium.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz