Zpravodajství

VIDEO: Poplach na Ruzyni: Nouzově přistálo letadlo se 145 lidmi!

VIDEO: Poplach na Ruzyni: Nouzově přistálo letadlo se 145 lidmi!

Velký poplach zažilo v noci na úterý pražské ruzyňské letiště. Nouzově tu přistálo dopravní letadlo se 145 lidmi na palubě. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Zdroj: TV Nova

Airbus společnosti British Airways odstartoval večer z Prahy do Londýna. Jenomže hned po vzletu signalizovala hydraulika podvozku závadu. Pilot se rozhodl vrátit zpět. Letištní personál zatím zalarmoval hasiče a záchranku.

Letoun udělal kontrolní průlet nad letištěm. Když technici zjistili, že podvozek je vysunutý, airbusu povolili přistát. V tu chvíli už bylo na blízku asi 20 sanitních vozů a stejný počet hasičských aut. Byli připraveni i na variantu, že by podvozek mohl při přistání upadnout.

Velké drama mělo ale šťastný konec. Letadlo v pořádku přistálo.
Všech 145 cestujících strávilo dnešní noc v hotelu na letišti. Na cestu do Londýna se vydají, až British Airways sežene náhradní letadlo.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz