Zpravodajství

VIDEO: Vichřice pustošila Moravu a východní Čechy, na domek spadl strom

VIDEO: Vichřice pustošila Moravu a východní Čechy, na domek spadl strom

Silný vítr trápí už několik desítek hodin obyvatele na mnoha místech naší republiky. Například na Moravě způsobil několik dopravních nehod a shodil mohutný strom na rodinný dům. Velká vichřice se také přehnala nad Orlickými horami.

Zdroj: TV Nova

Velmi silný nárazový vítr doslova smetl z cesty tento nákladní automobil i s přívěsem.

Na hlavním tahu z Olomouce do Šternberka se okamžitě začaly tvořit dlouhé kolony aut, ve kterých došlo k dalším drobným nehodám.

Olomoučtí hasiči vyjížděli také do Bělkovic Lašťan, kde nápor větru nevydržela mohutná lípa.

"Vyjeli jsme ke stromu, který spadl na rodinný domek, který jsme odstranili vlastně naší technikou za pomoci ještě techniky ze soukromé firmy," řekl TV Nova hasič Jiří Fiala.

Strom při pádu potrhal také elektrické vedení, takže se velká část obce octla na několik hodin bez elektrického proudu.

Pořádný fičák v Orlických horách

Už od pondělního odpoledne sužuje některá místa naší republiky vichřice, jejíž síla přesahuje sto kilometrů v hodině. Zasažen je hlavně východ Čech a Morava. Silný vítr zaznamenali v noci na úterý také Orlické hory.

Nejenom vítr, ale také mlha a teplota hluboko pod bodem mrazu. Taková situace je na vrcholcích Orlických hor. Venku nepotkáte ani nohu.

Už teď je jasné, že vichřice způsobila první škody. Například na kostele v Deštném vítr utrhl střešní krytinu. Plné ruce práce má také horská služba, která drží noční služby. Její členové jsou okamžitě připraveni se svou technikou vyrazit do terénu.

V Orlických horách vichřice během noci stále sílila. Pokud ani dnes vítr nezeslábne, horská služba pravděpodobně turistům zakáže hřebenové túry.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz