Zpravodajství

VIDEO: Pět statečných ve jménu Michala Velíška

VIDEO: Pět statečných ve jménu Michala Velíška

Hledání hrdinů je pro letošek u konce. I vy jste mohli nominovat člověka ze svého okolí, kterému šlo kvůli záchaně někoho jiného o krk. Pětice nejpozoruhodnějších příběhů se chystá do vysálání TV Nova.


Od září probíhala kampaň, v jejímž průběhu mohli lidé pořadatelům zasílat nominace na osoby, které by si zasloužily Cenu Michala Velíška. Do pořadatelské Adry dorazilo asi čtyřicet příběhů. "Některé nominace byly velmi hezké, ale nevešly se nám pro nedodržení pravidel, protože se ten příběh musel například odehrát v uplynulých dvanácti měsících," řekl ve Snídani s Novou Vítězslav Wurst, předseda správní rady Nadace Adra. Dalším kritériem nominace bylo, že daná osoba nesmí být profesionální záchranář (hašič, zdravotník aj.), a navíc příběh měl být spojený se záchranou nebo nasazením života.

Pětici osudů zaznamenaly Na vlastní oči 
Ze zbylých nominací lidé z Výboru Ceny Michala Velíška minulý týden vybrali pět příběhů, které budou zveřejněny v pořadu Na vlastní oči. "My jsme s Michalem střihávali ve střižnách a Iva, jeho žena, byla jeden čas reportérkou pořadu Na vlastní oči, takže to bereme za své," dodal Radek John s tím, že počínaje příští středou budou každý týden vysílat jeden z pěti příběhů ve svém pořadu.

Adra musela pět statečných přemlouvat
Radek John k natáčení dodává, že když se reportéři začali na pětici obracet, tak všichni říkali: "Ale to je přece samozřejmé, vy byste to udělali také." A o medializaci příliš nestáli. Adra pak všem telefonovala, aby pětici vysvětlila, že náš národ potřebuje nějaké hrdiny. "Je to velké přemlouvání," posteskl si Radek John a dodal, že jsou to naprosto obyčejní lidé, kteří se během deseti vteřin rozhodnou něco udělat a pak jsou zase úplně normální.

O vítězi rozhodnete vy
Hlasování začne až po odvysílání všech pěti reportáží, které budou obsahovat portréty a rekonstrukce toho, co se stalo. Volit budete moci vy, naši diváci. Hlasování odstartuje za pět týdnů pořad Volejte Novu. Letošní vítěz bude vyhlášen 12. prosince v prostorách pražského magistrátu.
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz